Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Yeni Mercedes S-Serisi ve EQA’nın Tanıtım Tarihi

Yeni Mercedes S-Serisi ve EQA’nın Tanıtım Tarihi

Daimler, dünya çapındaki satışlarındaki düşüşe rağmen 2019 senesinde finansal anlamda pozitif sonuçlar elde etmişti. Alman dev, yıl içinde çıkaracağı yeni modellerle bu ivmesini korumayı hedefliyor. Şirketin 2020’de pazara süreceği yeni modeller arasında Mercedes-Benz S-Serisi ve elektrikli EQA da yer alıyor.

 

İlginizi Çekebilir: Beş Kişilik Mercedes Vito Weekender

 

Daimler’in 2019 sonuçlarının açıklandığı basın bülteninde, Mercedes’in yeni amiral gemisi sedan modelinin bu sene içinde geleceği açıklandı. Şimdiye kadar birçok casus fotoğraf ve videosunu gördüğümüz otomobilin, bu sonbaharda Paris Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkması beklenebilir.Alman dev, bu sene aynı zamanda markanın ilk tam elektrikli kompakt SUV’si olan EQA’yı da tanıtacak. Yılın üçüncü veyahut dördüncü çeyreğinde ortaya çıkmasını beklediğimiz otomobil, tasarım anlamında GLA’nın izinden gelecek. GLA’nın elektrikli versiyonu olarak kabul edilebilecek otomobil, büyük olasılıkla bu sene bitmeden satışa çıkarılacak.

 

İlginizi Çekebilir: 2020 MTV ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU

 

Ortaya atılan söylentilere göre EQA’nın bataryası 480 km menzil sunacak ve farklı güç opsiyonlarına sahip iki veya üç versiyonla gelecek. Almanya merkezli dev, halihazırda S-Serisi’nin tam elektrikli versiyonu olan EQS modeli üzerinde projelerini devam ettiriyor. Geçtiğimiz gün bir teaser görüntüsü yayınlanan elektrikli lüks sedanın bu sene gelebileceği de konuşuluyor.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement