Sıfıraraçal.com

Apple Car Yine Gündemde

Apple Car Yine Gündemde

Apple Car Yine Gündemde

Apple, yine bir kez daha Apple Car otomobil projesiyle gündeme geldi. Bu defa da Bloomberg tarafından bir açıklama yapıldı.

Apple, geçtiğimiz yıllarda kendi otomobil modelini geliştiriyor haberleri ile çokça gündeme gelip büyük ses uyandırmıştı. Fakat sonrasında firmanın bir otomobil üretmediği, başka firmalara satmak için sürücüsüz otomobil sistemi geliştirdiği belirtilmişti. En son gelen duyumlarda Reuters ise Apple’ın otonom sürüş özelliklerine sahip elektrikli otomobil modelini 2024’te üretmeye başlayacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilir: 2020’de Otomotiv Pazarı Yüzde 61 Büyüdü

2024’te gelecek otomobilin yeni bir pil tasarımı altyapısı kullanacağı belirtilmiş, bunun masrafı azaltarak menzili çoğaltacağı ve boyut konusunda avantaj sağlayacağı aktarılmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Ming-Chi Kuo konuşmuş ve olası elektrikli araç için çok erken olduğunu belirtmişti. Kuo, Apple’ın daha sürecin başında yer aldığını ve 2025 yılı hatta 2027 yılı öncesinde çıkışın çok olası olmadığını söylemişti.

Apple Car Üzerinde Büyük Bir Titizlikle Çalışılıyor

Şimdi ise Bloomberg’den gelen sağlam kaynaklara göre otomobil şimdilik çok erken seviyede bulunuyor. Apple bu otonom araç üzerinde çalışıyor fakat çıkış için en az 5 -7 yıl arasında bir zaman isteniyor. Bu projeyi hala hem otonom bir elektrikli araç hem de başka firmalara satmak için otonom kontrol sistemi etrafında geliştirdiğini belirten Apple, ilk model için otomobil konusunda çok tecrübeli birçok isimle çalışmakta. Hatta burada proje ekibinin başındaki 11 önemli ismi net bir şekilde paylaşmakta. Bu isimlerin şu an pandemiden dolayı evden çalıştığına dair verilen bilgiler arasında.

Otomobilin kullanıcısının fiziksel etkileşimine olabilecek en düşük seviyede ihtiyaç duymasını isteyen yani seviye 5 otonom hedefleyen marka, Apple Car için bu bağlamda geleceğin kokpit tasarımlarını da geliştirmekte. Apple hepsine ek olarak otonom sürüş için yapay zeka odaklı özel bir otomobil işlemcisi de tasarlamakta.  Hatırlamdan geçmeyelim Apple işlemci konusunda dünyanın en iyileri arasında bulunuyor.

Apple Car En Hızlı Şekilde Hayatımızda Yer Alacak

Verilen ileri tarihler Apple’ın ilk otomobili için gerçekten çok mantıklı görünüyor. Çünkü otomobil üretmek sandığımızdan kolay değil ve Apple’ın bu döneme hazır olmadığı açık olarak bilinmekte. Firma geleceğe yönelik bir yatırım içerisinde plan kuruyor. Zamanında Tesla’yı alma şansı olan Fakat almayı reddeden Tim Cook yönetimindeki Apple, şimdilik otomobil pazarının dışında olmaya devam edecek gibi. Fakat bundan 10 yıl sonra bambaşka bir ürün gamına sahip bir Apple karşımızda olabilir.

Sıfır Araba Fiyatları

Geleceğin elektrikli otonom aracı Apple Car hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz sifiraracal.com üzerinden güncel sıfır araba fiyatlarını inceleyebilir, araç karşılaştırması yapabilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

2021 Yılında Trafik Cezaları Ne Kadar Olacak?

Apple Car Yine Gündemde İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle