Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

İngiltere Benzinli, Dizel ve Hibrit Araçları Yasaklıyor

İngiltere Benzinli, Dizel ve Hibrit Araçları Yasaklıyor

İngiltere hükümeti, 2035 senesinden sonra fosil yakıtla çalışan bütün otomobillerin satışını yasaklama kararı aldığını duyurdu. Yapılan basın açıklamasında, iklimin değişikliği ile mücadele planı kapsamında daha önce benzinli, hibrit ve dizel otomobillerin yasaklanması için belirlenen tarihin 2040 yılından 2035'e indirildiği aktarıldı.

İlginizi Çekebilir: Yeni Volkswagen Golf Yurt Dışı Rakamları Açıklandı

Hem benzinli hem elektrikle çalışan hibrit otomobilleri de ilk defa yasak kapsamına alan İngiltere hükümeti, altyapının daha erken oluşturulması durumunda yasağın başlangıç tarihin daha da öne alınacağını duyurdu.

Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı'nın (COP26) tanıtım toplantısında, "Ülke olarak, bir gezegen olarak, bir toplum olarak, bir tür olarak; harekete geçmemiz gerektiğini farkındayız" açıklamasını yapmıştı.İngiliz hükümeti, daha önce ülkede sera gazı emisyonunu 2050 senesi itibarıyla yüzde sıfır seviyesine düşürmeyi planladıklarını duyurdu.

İlginizi Çekebilir: 2020 Ford GT ve Heyecan Verici Özellikleri

Ayrıca tüm sıfır araba fiyatlarını SIFIRARACAL.com sitesinden öğrenebilirsiniz. Yine sitemiz üzerinden sıfır araç kampanyalarından haberdar olabilirsiniz. Sıfır araba modellerinin donanım özelliklerini, resimlerini, videolarını, renklerini ve kullanıcı yorumlarını inceleyebilir siz de kendi yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement