Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Rolls-Royce 2019 Yılında Rekora Doymadı

Rolls-Royce 2019 Yılında Rekora Doymadı

2020 senesinin gelmesiyle birlikte 2019 yılı satış adetleri yavaş yavaş belli olmaya başladı. Dünya genelinde düşüş yaşayan otomobil pazarı, son aylarda gelen faiz düşüşlerine rağmen Türkiye'yi de ciddi şekilde vurdu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 22 Yıllık Hayal; Dev Yerli Kamyon

 

Durumdan çok şikâyetçi olmayan firmalarsa yok değil. Örnek verirsek Lamborghini, 2018 senesiyle kıyaslandığı zaman Türkiye'de satışlarını yükselten marka olurken Rolls-Royce dünya çapında kendi satış rekorunu geliştirdi.

2018 senesinde toplam 4.000 yakın otomobil satan ve bu sayede tarihinin en başarılı senesini geçiren İngiliz üretici 2019 yılında bu satışları %25 oranında artırarak 5.152 adede yükseltti.Bütün ülkelerde satış artışı yaşayan Rolls-Royce şirketinin en çok satış yaptığı bölge Kuzey Amerika olurken bu ülkeyi Çin ve Avrupa Birliği izledi. Kendi satış rekorlarını kıran ülkeler ise Kore, Rusya, Katar, Avusturalya, Japonya ve Singapur oldu.

11 yılın sonunda üretimi durdurulan Ghost, markanın tarihinde en çok sattığı araç konumuna geldi. 2020 yılında yeni nesliyle tanışacağımın otomobilin yokluğunu aratmayan modelse şüphesiz firmanın ilk SUV seçeneği Cullinan oldu. Satıştaki ilk tam yılını geride bırakan model, yeni nesil Ghost ile birlikte 2020'de yeni bir rekorun gelmesini sağlayacakmış gibi görünüyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Taksicilerden Açıklama UBER Konusunda Yanlış Yaptık

 

Tüm haberlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm güncel sıfır araba fiyatlarını SIFIRARACAL.com sitesinden öğrenebilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement