Sıfıraraçal.com

Yerli Otomobil TOGG’dan Yeni Bir Gelişme Daha

Yerli Otomobil TOGG’dan Yeni Bir Gelişme Daha

Yerli Otomobil TOGG’dan Yeni Bir Gelişme Daha

Türkiye’nin otomobili TOGG tarafından güzel bir haber daha geldi. Yerli otomobil TOGG’un geliştirilmesi esnasında İngiltere merkezli mühendislik danışmanlığı şirketi HORIBA MIRA ile birlikte çalışacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilir: Elektrikli Otomobil Kervanına Xiaomi’de Katılıyor

Beş Türk endüstri devinden oluşan Türkiye'nin Otomobili Girişimi Grubu TOGG, tamemen elektrikli SUV aracın geliştirilmesi sırasında İngiliz mühendislik danışmanlığı şirketi Horiba Mira’nın partnerlik yapacağı belirtildi.

Peki yeni partner, Yerli otomobil TOGG için ne gibi çalışmalarda bulunacak?

TOGG’un Partneri Horiba Mira

Türkiye’nin otomobili 2020 Temmuz ayında düzenlenen bir lansman etkinliğiyle ilk defa boy gösterdi. Elektrikli SUV aracı için bataryalar Farasis firması tarafından üretilecek. TOGG’un yeni ortağı ise kısa zaman önce belli oldu. İngiliz şirket Horiba Mira, yayınladığı bir basın bildirisi ile birlikte bu ortaklığı doğruladı. İngiliz firma, süspansiyon sistemini ve şasinin performansını geliştirmek için Yerli otomobil TOGG ile birlikte çalışacak. TOGG mühendisleri ve tasarımcılarının da katılımıyla otomobilin dinamiklerinin ve şasi özelliklerinin geliştirilmesinden sorumlu olacak.

Yerli Otomobil TOGG Avrupa SUV Segmentinde Rekabetçi Olacak

Geliştirilecek bu proje ile beraber Yerli otomobilin, sahip olacağı sportif ruh ve hassas yol tutuşu sayesinde, Avrupa SUV sınıfında rekabetçi bir yerde konumlanacağı belirtiliyor. Horiba Mira ekibi, diğer araç sistemleri ile entegre olmak için TOGG ve diğer mühendislik ortaklarıyla birlikte yakın bir şekilde çalışıyor.

Horiba Mira TOGG’un Tüm Güvenlik Gereksinimlerini Destekleyecek

Öte yandan İngiliz firma güvenlik açısından kritik öneme sahip tüm durumlar için ISO 26262 ile uyumlu olarak platformun İşlevsel Güvenlik gereksinimlerini destekleyecek. Yerli otomobil TOGG, Horiba Mira şirketinin İngiltere’deki test merkezinde dayanıklılık test programına gireceği de açıklanan bilgiler arasında.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini paylaşan TOGG Ar-Ge Direktörü Metin Sancar da açıklamasında şu ifadelere değindi:

TOGG ve Horiba Mira, sürüş performansı, konfor ve maliyet arasında ideal dengeye sahip son teknoloji bir şasi sistemi geliştirmek için yakın işbirliği içinde. Her iki takımdaki bilgi birikiminden ve gelişmiş simülasyon tekniklerinden tam anlamıyla yararlanarak, ilk fiziksel prototip oluşturulmadan önce, olası teknik darboğazları değerlendirerek, geliştirme ve test süresini önemli ölçüde azaltmayı hedefliyoruz.

Yerli Otomobil C-SUV aracın üretimine ise 2022 yılının dördüncü çeyreğinde başlanması bekleniyor.

Sıfır Araba Fiyatları

Yerli Otomobil TOGG hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden tüm sıfır araç modellerini inceleyerek güncel sıfır araba fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Kampanyalar, ödeme koşulları gibi detaylı bilgi almak için hemen fiyat teklifi oluşturabilir, araba karşılaştırmaları yapabilir, size en uygun sıfır araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

Yeni Toyota Yaris Cross Avrupa’da

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Twitter => twitter.com/sifiraracal
Facebook => facebook.com/sifiraracal
Youtube => youtube.com/c/sifiraracalcom
İnstagram =>  instagram.com/sifiraracalcom

 

Yerli Otomobil TOGG’dan Yeni Bir Gelişme Daha İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle