Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

BMW X2 Modelinin Plug-in Hibrit Versiyonu X2 xDrive25e Tanıtıldı

BMW X2 Modelinin Plug-in Hibrit Versiyonu X2 xDrive25e Tanıtıldı

BMW, SUV modellerinin başlangıç seviyesinde yer alan BMW X1 modelini 2019 yılının Eylül ayında xDrive25e adlı versiyona kavuşturarak hibritli bir şekle getirmişti. BMW X1 xDrive25e isimli versiyon, şarj edilebilir türde yani plug-in hibrit denilen bir versiyondu.

İlginizi Çekebilir:  Rolls-Royce 2019 Yılında Rekora Doymadı

Bu versiyonun özelliklerine bakacak olursak kaputu altında 1.5 litrelik turboşarjlı ve 3 silindirli benzinli üniteyi görmekteyiz. Bu ünite 125 bg güç ile 220 Nm tork üretmektedir. Üretilen bu güç ve tork ise 6 ileri Steptronic şanzıman ile ön tekerleklere iletiliyor.Bu benzinli motoru yanında otomobilin gövdesi altında bir elektrik motorda bulunuyor. Elektrik motoru ise 95 bg güç ile 165 Nm tork üretiyor ve arka aks kısmına yerleştirilmiş. Yani otomobil 2 aks üzerine konumlandırılmış 2 motor sayesinde 4 tekerden çekiş sistemine sahip olmuş oluyor. Zaten ismindeki xDrive ibaresinden de bu durum anlaşılabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Opel Insignia GSi, Yeni Motor ve Şanzımanla Geldi

Yeni BMW X2 xDrive25e modelinin sadece elektrikli ve arkadan itişli olarak da çalışabildiği ve o şekilde 55 km civarında bir menzile sahip olduğu biliniyor. Otomobil elektrik motoruna bağlı bataryanın kapasitesi de 10-kWh şeklinde olmuş.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement