Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Citroen Türkiye Pazarı İçin Rakamları Açıkladı

Citroen Türkiye Pazarı İçin Rakamları Açıkladı

Mart 2019 itibariyle Groupe PSA Türkiye çerçevesi altında yepyeni bir ekiple faaliyete başlayan Citroen Türkiye, bu revizyonun getirdiği avantajları satışlarına yansıttı. Özellikle C5 Aircross modelinin elde ettiği uçuk rakamlarla kısa bir sürede markasının en çok satan modellerinden birisi oldu.

İlginizi Çekebilir: Çin’in Avrupa’da Satacağı İlk Elektrikli Otomobil Aiways U5 Tanıtıldı

Türkiye pazarı da Fransız dev için oldukça verimli oldu. 2019 sonlarına doğru 12.033 adet satış ile pazar payını yüzde 2.5’e çıkaran Fransız üretici, markalar sıralamasında da iki basamak birden atladı. Marka aynı süreçte yüzde 16 daralan binek otomobil pazarındaysa binek otomobil satışlarını yüzde 42 artırma başarısı gösterdi.

Citroen 2020 İçin Türkiye Beklentilerini Açıkladı

Mayıs ayında kombivan segmentinde yeni Berlingo modelini pazara çıkaran Citroen, Eylül ayında da markanın amiral gemisi Yeni C5 Aircross SUV modelini müşterilerle buluşturdu. 2020 C5 Aircross SUV modelinin son dört aydaki satış rakamları ile segmentinde yüzde 6,5 pay elde ederek 6. sıraya yerleştiğini görmekteyiz. Elde edilen bu sonuçların merkezinde pazar dinamiklerine ve ihtiyaçlarına paralel uygulanan ticari politikaların, müşteri memnuniyetine verilen önemin ve sağlam ürün gamının önemli payı oldu.Citroen markasının 2020 yılı Türkiye pazarı için beklentilerini açıklayan Türkiye Pazarlama Direktörü Selen Alkım: “2020 yılında pazarın 600 bin adetlerde gerçekleşeceğini öngörsek de planlarımızı 700 bin adete göre yaparak pazara olan inancımızı yüksek tutuyoruz. Citroën olarak 2020’de 19.100 adet satış ile pazar payımızı yüzde 3,2’ye çıkartarak büyümemizi sürdüreceğiz. Bugün itibariyle 18’i çok markalı olmak üzere 38 adet Citroën yatırımcımız bulunuyor.

İlginizi Çekebilir: Yerli Otomobilde Çok Konuşulacak Detay

Asıl önceliğimiz müşteri, hedefimiz ise en kısa sürede en çok tavsiye edilen marka olmak.” ifadelerini kaydetti. Bu sene C5 Aircross modelinin hibrit versiyonuyla da karşımıza gelmesini beklediğimiz Citroen markasının elektrik adımları da yükselişteki kilit rolü sahiplenecek.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement