Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

İtalyan Üretici Fiat’ın Centoventi Aracı Ödüle Doymuyor

İtalyan Üretici Fiat’ın Centoventi Aracı Ödüle Doymuyor

Fiat Chrysler Automobiles'ın Centoventi konsept aracı, dünyanın ileri gelen otomobil tasarımı web sitelerinden Car Design News (CDN) tarafından düzenlenen Car Design Ödülleri'nde "2019'un En İyi Konsept Otomobili" olarak seçildi.

Modüler Konsept Fiat Cenvonti Doğru Renk ve Malzemeyle Ödüle Layık Görüldü

Fiat tarafından yapılan açıklamaya göre, Car Design News’in düzenlediği organizasyonda Centoventi; yenilikçi modüler konsepti , doğru renk ve malzeme kullanımıyla ödüle layık görüldü.

İlginizi Çekebilir: Yüzde Yüz Elektrikli Minibüs Fiat Ducato

Daha öncesinde "Red Dot Award 2019" ve "Trophées Argus 2020" gibi ödülleri de alan Centoventi, yeni ödülünü farklı otomobil üreticilerinin tasarım merkezi direktörlerinden oluşan 18 kişilik uluslararası jürinin ortak kararları ile aldı.

Fiat Cenvonti Kişiye Göre Şekilleniyor

Gerçekleşen açıklamada görüşlerine yer verilen Fiat Marka Global Başkanı Olivier François, Centoventi konseptinin 120 senelik geçmişe sahip Fiat'ın, elektrikli ulaşımın geleceğine bakış açısını gösterdiğini söyleyerek, sözlerine şöyle devam etti;

"Centoventi, müşterinin zevk ve gereksinimlerine göre şekilleniyor. Son derece minimalist bir otomobil olan Centoventi; sunulan renkler, iç mekan, tavan, bilgi-eğlence sistemi seçenekleri ve modüler pillerin çeşitliliğiyle büyük bir özgürlük sunuyor. Herhangi bir özelleştirme kısıtlaması olmaksızın, müşterinin zevkine ve ihtiyacına göre kişiselleştirmeye ve renklendirmeye hazır boş bir tuvali andırıyor. Dolayısıyla bu güçlü konsept, otomotiv dünyasında köklü bir değişikliği temsil ediyor.

Artık insanların yeni bir otomobil almak için beklemeleri gerekmiyor. Centoventi'nin konfigürasyonunu değiştirmek için her an doğru an olacak ve bu bilinçle özgürce hareket edilecek. Centoventi, Fiat'ın 'az daha çoktur' kavramını somutlaştırıyor. Centoventi'yi bu denli özel ve havalı yapan şey benzersiz bir kişiselleştirme özgürlüğü. Bu da, bir otomobilden karmaşık olan her şeyi çıkartmak, kullanıcının hayal gücünü sınırlamamak anlamına geliyor." diye konuştu.

FCA'nın EMEA Tasarım Başkanı olan Klaus Busse ise açıklamada şu sözlere değindi;

"Centoventi'nin başarısı, markanın CEO'sunun vizyonunu hayata geçirmek için Fiat Tasarım Merkezi tasarımcıları ve mühendislerinin mükemmel iş birliğini yansıtıyor. Özellikle CDN gibi farklı markaların tasarım başkanlarından ve geleceği şekillendiren çok özel insanlardan oluşan uluslararası bir jüriden böylesine önemli bir ödül almak, tüm ekip için bir onur." dedi.

Konsept Otomobil Centoventi’nin Menzili 500 KM’ye Kadar Çıkıyor

Dünya lansmanı 2019 Cenevre Otomobil Fuarı'nda gerçekleşen Fiat Concept Centoventi, elektrikli ulaşım dünyasına yenilikçi bir iş modeli sunmakta.

Sadece tek bir renk seçeneğiyle üretilen konsept, "4U" programı dahilinde; 4 jant,  4 tampon, 4 tavan ve 4 dış kaplama rengi seçenekleri ile kişiselleştirilebilmektedir.

Kabin içinde ise koltuklardan çocuk emniyet sistemlerine, göstergelerden saklama alanlarına kadar birçok aksesuar müşteri tarafından değiştirilebilmektedir. Ayrıca kullanıcılar, aksesuarları ''tak-çalıştır'' prensibiyle monte ederek de kullanabilecek.

Yenilikçi batarya modülü ise, konsept otomobilin menzilin de kişiselleştiriyor. Otomobilin menzili, kullanım gereksinimine göre 100 km ile 500 km arasında ayarlanabilmektedir.

Böylelikle Centoventi; hem şehir dışı seyahatlerinde hem de şehir içinde ideal bir yol arkadaşı olarak öne çıkıyor.

Araç Tasarımında Otomobil Web Sitesi Car Design News

1999 yılından bu yana tüm dünyadaki otomobil tasarımcıları için en önemli kaynaklardan birisi olan CDN, öğrencilerden tasarım yöneticilerine kadar geniş bir platforma fikir, öneri ve bilgiler sunuyor.

500.000’den daha fazla kullanıcı tarafından görüntülenen web sitesinin gücü, alanında uzman uluslararası otorite ve analistlerden oluşan geniş bir kitleye dayanıyor.

İlginizi Çekebilir: Ticari Fiat Modellerinde Haziran Ayı Fırsatları

Söz konusu olan bu kitledeki kişilerin görüşleri ve geleceğe dair öngörüleri ile otomobil tasarımları yorumlanmakta ve geleceğin tasarım trendleri ve ulaşım çözümleri bu ağda ele alınıyor.

Bu web sitenin ödül organizasyonu ise "En İyi Konsept Otomobili" ve "En İyi Üretim Otomobili" olmak üzere iki ayrı kategoride verilmektedir.

FİAT CONCEPT modelinden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel FİAT 2020 fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Sadece FİAT modelleri değil diğer tüm sıfır araba fiyatlarını da inceleyebilirsiniz. Eee hadi binlerce sıfır araba sifiraracal.com da seni bekliyor.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle