Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Jeep'te Hbiritten Sonraki Adım %100 Elektrik

Jeep'te Hbiritten Sonraki Adım %100 Elektrik

Jeep'te Hbiritten Sonraki Adım %100 Elektrik

Hedef "dünyanın en sürdürülebilir SUV markası olmak."

Otomobil dergisi Autocar'a konuşan Jeep patronu Christian Meunier, markanın tamamen elektriklenme hareketine hazır olduklarını ve hedeflerinin "dünyanın en çevreci, en sürdürülebilir SUV üreticisi unvanını taşımak" olduğunu söyledi.

 

İlginizi Çekebilir: Bir Marka Daha Elektriklendi

 

İlk aşamada plug-in hibrit 3 modelinin tanıtımını gerçekleştirerek yeni EV'lerin haberini veren Jeep, yakın gelecekte off-road araçları için elektrik gücünün tüm avantajlarını kullanan (kamp için yüksek voltajlı güç çıkışı, istenen tekerleğe anında yüksek tork verme kabiliyetine sahip, sessiz vs.) bir model tanıtmak istiyorlar.Patron Meunier Autocar'a verdiği röportajda;

"Jeep'i zamanın ötesinde, modern bir markaya dönüştürmek için yapmamız gereken çok fazla şey var. Önümüzdeki 80 yıl sürdürülebilir Jeep için çok büyük adımlar atmalıyız, büyük değişimler geçirmeliyiz.

Her yıl ufak ufak da olsa yenilikler yaptık şimdiye kadar fakat artık büyük adımı atma zamanı geldi. Jeep'i dünyanın en çevreci, en sürdürülebilir SUV markası yapmak biraz zor olacak ama bunu denemek kesinlikle heyecan verici." diyor.Avrupa otomotiv pazarında odak üç modelde toplanmış durumda: Wrangler, Compass ve Renegade.

Jeep, her üç modelinde de 4xe ismini taşıyan plug-in hibrit versiyonlarını 2020 ocak ayında Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) kapsamında Las Vegas kentinde sergilemişti. 2020 yılında piyasaya sürülecek olan üçlüden küçük olan ikili (Renegade ve Compass) 1.3 lt’lik turbo benzinli motor ünitesi ve elektrik motorunun kombinasyonundan beslenmekte.

Meunier, sözlerine devam ediyor;
"Plug-in hibritlerin bu dönüşümde rolü çok önemli çünkü avantajlarının sağlam olduğuna inanıyoruz. 50 km emisyonsuz menzil, onun haricinde içten yanmalı motorun sağladığı erişim mesafesi gibi detaylar güncel EV'lerdeki menzil kaygısının önüne geçiyor. Bu yüzden Çin ve Avrupa gibi pazarlarda bunun kritik olduğunu düşünüyorum." dedi.

 Daha öncesinde Jeep CEO'su olan ve şu anda FCA Grubu'nun başında bulunan Mike Manley, 2018’de verdiği demeçte Jeep'in yelpazesinde 2022 yılına kadar 4 EV bulunacağına işaret ederek söylemişti. Şimdilik bu plan doğru bir şekilde ilerliyor mu bilemiyoruz fakat  Meunier'in sözleri, elektrikli araçların Jeep için bir öncelik olduğunu belli ediyor.Şu anda Jeep'in başında olan isim, elektrik enerjisi takviyesinin ekolojik katkılarının yanı sıra performansı da yukarıya taşıdığının altını çizmekte.

"Tamamen elektrikli ya da plug-in hibrit bir Wrangler Rubicon hayal edin. 100 km/h hıza 6 saniyede ulaşacak aşağı yukarı, yani içten yanmalı motorlarda yakalayamayacağınız bir ivmelenme performanslı alacaksınız. Elinizde gelmiş geçmiş en kabiliyetli Jeep olacak.

Çevreyle olan uyumu ve sürdürülebilirliği de düşündüğünüzde avantaj ikiye katlıyor ancak benim için elektrik desteğinin asıl getirisi hem pick-up, hem SUV modellerimizi yolda ve off-road koşullarında daha kabiliyetli yapacak olmasıdır."

 

İlginizi Çekebilir: Jeep, Avustralya'da Renegade Satışlarını Durduruyor

 

Yüksek gerilimli bataryaların sayesinde EV'ler harici güç kaynağı olarak da kullanılabilmektedir. Patron Christian Meunier'e göre hakiki bir off-road yapmayı seven, kampı hayatının bir parçası hâline getiren tutkunlar için bunun çok çekici bir özellik olacağını söylüyor. Kaynak makineleri, kompresör kitleri, kamp gereçleri ve aydınlatma böylelikle aracın bataryası kullanılarak çalıştırılabilir.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle
Advertisement Advertisement