Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Mazda RX-9 Hakkında Tartışmaları Ateşleyen Yeni Bilgiler

Mazda RX-9 Hakkında Tartışmaları Ateşleyen Yeni Bilgiler

Bekleyişimizin amansız şekilde devam ettiği Mazda RX-9 için spekülasyonlar dolanmaya devam ederken, bu kez motor bölümüyle ilgili bazı bilgiler ortaya atıldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Mazda MX-30 Elektrikli Otomobil Neden Çok Küçük Pile Sahip

 

Mazda RX Vision konseptiyle birlikte inanılmaz bir kitle tarafından bekleniyor. Yeni nesil Mazda RX modelinin piyasaya sunulacağı tarih de hala belirsiz. Son olarak geçtiğimiz 2019 yılının kasım ayında markanın AR-GE Departman Müdürü Ichiro Hirose’nin yaptığı toplantıda gündeme gelen modeller  için bugün bir başka iddia ortaya atıldı. İddianın merkezinde ise kaputun altında yatacak makine var.Jalopnik kaynaklı olarak servis edilen bazı detaylarda, yeni nesil Mazda RX modelinde rotary motorunun kullanılmama ihtimali dikkat çekiyor. Bazı kaynaklara göre Mazda’nın bu noktadaki tercihi turbo beslemeye sahip sıralı altı silindirli bir makine olacak.

Ortalama olarak 400 beygir güç üretecek olan otomobile entegre edileceğini de gördüğümüz motorun arkadan itişli altyapıyla entegre edilmesi de yine söylentiler arasında.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Mazda, SkyActiv-X'e olan ilgiden memnun

 

Sadece bu otomobil için doğrudan bir içten yanmalı rotary motor yatırımı yapmak yerine, halihazırda var olan SkyActive teknolojisinin kullanılması da şüphesiz markanın mali kaygıları baz alarak hayata geçireceği bir karar olacak. Önümüzdeki zamanlarda Mazda cephesinden konuyla ilgili açıklama yapmasını bekliyoruz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement