Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Mercedes-Benz'den Geri Çağırma

Mercedes-Benz'den Geri Çağırma

Otomotiv üreticilerinin geri çağırma haberlerini sık sık duymaktayız. Kimi geri çağırma nedeni basit bir vida olurken kimi fren sistemleri ile alakalı ciddi parçalar olabiliyor.

 

İlginizi Çekebilir: Mercedes EQS Teaser Paylaşıldı

 

Bütün bu hataların ortak noktası ise yüz binlerce aracı doğrudan etkiliyor olması. Bahsettiğimiz durumun yeni örneği ise Daimler’in sahip olduğu Mercedes-Benz’den geldi. Alman üretici ABD’de sattığı 744 bin aracı geri çağırdığını açıkladı.

Söz konusu araçlar 2001 ile 2011 yılları arasında üretilen CLK, CLS, E ve C sınıfı modelleri kapsamakta. Yapılan açıklama cam tavanlarda bir üretim hatası olduğu yönünde. Bazı durumlarda cam tavanların sabit olduğu raylardan kurtularak yerinden çıkabilme riskine sahip olduğu belirtildi.Markanın ilk tamamen elektrikli aracı olma özelliği taşıyan EQC ciddi bir cıvata sorunu yaşamıştı. Daimler’den gelen açıklamaya göre ön aks diferansiyelinde bulunan bazı cıvataların yeterince sağlam olmadığı söylenmişti. Bu sebeple belirtilen cıvataların zamana ve koşullara göre yerinden çıkabileceği de belirtilmişti. Açıklamalarda ön aksa giden tork aktarımında problem yaşanabileceği ve bu sebeple araçların yolda kalabileceği uyarısı yapılmıştı.

 

İlginizi Çekebilir: Yeni Mercedes E-Serisi Coupe

 

Toplamda 1.700 aracın etkilendiği düşünülen cıvata hatası hem Mercedes-Benz’e hem de Daimler’e pahalıya patlamış görünüyor. Üreticilerden kamuoyunda konuşulan hatalı araçlar hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement