Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Opel Insignia GSi, Yeni Motor ve Şanzımanla Geldi

Opel Insignia GSi, Yeni Motor ve Şanzımanla Geldi

Opel firması, makyajlı Opel Insignia'yı tanıtmasının yaklaşık 1 ayın ardından, otomobilin en güçlü ve en üst seviye versiyonu olan GSi'ın da makyajlı versiyonunu dün tanıttı. Belçika'nın başkentinde düzenlenen etkinlikte Brüksel Otomobil Fuarında tanıtılan otomobil, hafif görsel değişimlerin yanında yeni mekanik ve yeni teknolojik özellikler ile geliyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Opel, Rus pazarına geri döndü

 

Makyajlı Opel Insignia GSi, kaputu altında yeni bir 2.0 litrelik turbo benzinli motor bulunuyor. Eski motorun de hacmi aynıydı, ama bu motor tamamen yeni. Yeni motorun güç değeri 230 bg şeklinde. Eski motorda ise bu rakam 260 bg’di.

Tork değerleri ise 400 Nm'den 350 Nm'e düşmüş durumda. Bunların yanına ek olarak araçtaki 8 ileri otomatik şanzıman da yerini 9 ileri yeni bir otomatik şanzımana devretmiş. Güç aktarımı ise 4 tekere birden Twinster AWD adlı sistem aracılığıyla yapılmaktadır ve bu sistemde tork yönlendirme özelliği de mevcut.Makyajlı Opel Insignia GSi, an itibariyle bazı Avrupa ülkelerinde şimdiden hem Grand Sport hem de Sports Tourer gövde tipleriyle sipariş edilebiliyor.

Otomobile gelmiş olan bazı yeniliklerden bahsetmek gerekirse de yeni elektro hidrolik fren güçlendiricisi ve FlexRide mekatronik süspansiyon sistemi gibi şeyleri söyleyebiliriz. 4 pistonlu kaliperlere sahip Brembo frenler de revize edilmiş, buna ek olarak aracın ön kısmı eskisine göre daha aerodinamik hâle getirilmiş.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Opel Grandland X Hybrid Önden Çekişli de Alınabilecek

 

Bunların dışında Insignia GSi, yine standart olarak adaptif spor süspansiyon ile geliyor ve bu süspansiyonun Standart, Tour, Spor ve Competition adlı 4 farklı modu bulunuyor.

 

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement