Sıfıraraçal.com

Araç Sahipleri İçin Kışa Hazırlık Rehberi

Araç Sahipleri İçin Kışa Hazırlık Rehberi

Araç Sahipleri İçin Kışa Hazırlık Rehberi

Kış aylarına girmek üzere olduğumuz şu zamanlarda araç bakımının ihmal edilemeyecek kadar önemli olduğunu belirtelim. Araçların kışlık bakımlarının yapılıp şimdiden kış lastiklerinin alınması kış aylarında veya kar yağdığı zamanlarda kaza riskini azaltıp rahat bir kış geçirmemizin öncü sebeplerindendir.

İlginizi Çekebilir: Araçlarda Çakar Yasağı Resmen Başladı

Aracınızda yapacağınız kışa hazırlıklar sizlerin aracınızı uzun yıllar boyunca kullanabilmenize ve herhangi bir sorun çıkarmamasına bile sebep olmaktadır.  Aynı zamanda aracınızı kışa hazırlayarak ailenizin veya yakın çevrenizin aynı zamanda yaşadığınız bölgedeki insanlar için de çok önemlidir, çünkü en basitinden düşünürsek kış aylarında araçların kayma oranı çok yüksektir ve eğer ki sizler bu kaygan zeminin olduğu zamanlarda kış lastiğinizi takmazsanız, aracınız en ufak bir manevrada kayar ve yoldan geçen bir insana(o insan da birilerinin ailesidir) zarar verebilirsiniz.

Peki Bir Araç Nasıl Kışa Hazırlanır?

AKÜ:

Akü bir aracın hareketi için en önemli parçadır. Akü bittiği zaman aracınız aniden durur ve doldurtana kadar çalıştıramazsınız. Kışa girmeden önce, ustalara gidip akünüzü göstermeniz durumunda sizlere yardımcı olacaklardır.

FARLAR:

Kışın yoğun sis, yağmur ve karda etrafın görünür olmasına ve görüşü azaltabileceğinden emin olun ve tüm aydınlatma gruplarının (farlar, sinyal lambaları ve bloklar gibi) düzgün çalıştığından emin olun ve araca yedek ampul yerleştirmeyi ihmal etmeyin.

KIŞ LASTİĞİ:

Araçların kışa hazırlanmasının en önemli kısmı lastiklerdir. Aracın motorunun ve şasisinin uzun yıllar sağlıklı bir şekilde çalışması ve güvenli bir sürüş sağlaması için mevsime göre lastik kullanılması şarttır. Kış lastikleri kaygan zeminde tutuşunuzu artırabilir ve daha güvenli sürüş yapmanızı sağlayabilir.

KLİMA:

Klima bakımı da çok önemli bir detaydır. Temel olarak konuşursak, güvenli sürüş önemli görünmese de, klimanın normal ve verimli çalışmasının sürücüye konfor sağlaması önemlidir. Klima, kış gelmeden tamir edilmelidir.

ANTRİFİZ:

Soğuk havalarda motorun donmasını önleyeceği için antifriz bakımı da çok önemlidir. Antifriz, soğutma kanallarının da temiz olmasını sağlayarak motorun uzun yıllar performansının sağlam kalmasına yardımcı olur.

SİLECEK:

Kış gelmeden önce daha güvenli bir kış geçirmek için silecekler kontrol edilmelidir. Çünkü silecek size yolu net bir şekilde gösterecektir. Yağmurlu bir günde 10 dakika araba kullansanız bile sileceğinizin düzgün çalışmaması sizler için bir kabusa dönüşecektir, Kış aylarında görüşün azalmasının temel nedenlerinden birisi de silecek lastiklerinin aşınmasıdır. Yaz güneşine maruz kaldıklarında, silecekler aşırı çalışma nedeniyle genellikle lastikleri aşındırır veya gevşetir. Bu durumda silecek aracın camını çizerek daha fazla masrafa neden olabileceği gibi yağmurlu günlerde gürültülü çalışmalarda sürücüyü rahatsız edebilir.

MOTOR YAĞI:

Motor yağını kontrol etmek önemlidir. Bunu kendiniz yapabilir veya yetkilendirme servisine başvurabilirsiniz. Bu olay da motor ömrünün uzatılması ve güvenli sürüş için çok önemli.

FREN:

Frenler, araçların güvenli sürüşünde en önemli organlardan biridir ve kıştan önce de kontrol edilmesi gerekir. Kışın ıslak yollarda fren mesafesinin daha uzun olacağını unutmayın ve fren kontrol cihazına frenlerinizi kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin.

Kış aylarına yaklaştığımız bu dönemde siz değerli araç sahiplerinin haberimizde yazdığımız maddelere uymasını ve kazasız belasız bir kış geçirmelerini temenni ederiz.

Sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçların haberlerine ulaşabilir ve ayrıca yine sifiraracal.com sitesi üzerinde tüm marka ve model araçlar için güncel sıfır araba fiyatlarını görebilir ve dilerseniz sizlere özel fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

Türkiye’de Satışa Sunulan Hibrit Otomobiller

Araç Sahipleri İçin Kışa Hazırlık Rehberi İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle