Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Taksicilerden Açıklama UBER Konusunda Yanlış Yaptık

Taksicilerden Açıklama UBER Konusunda Yanlış Yaptık

ABD merkezli yolcu taşımacılığı şirketi olan UBER ile taksi sürücüleri bir dönem ciddi problemler yaşamıştı. Taksicilerden konuyla alakalı oldukça ilginç açıklamalar geldi.

Geçtiğimiz yıllarda UBER ve taksi kavgaları gündemde büyük yer edinmişti. UBER’in yasal olmadığını savunan taksiciler, fiziksel şiddete kadar varan eylemler göstermişti. Konunun yargıya taşınmasının hemen ardından UBER Türkiye’de yasaklanmış ve ABD merkezli yolcu taşımacılığı şirketi, ülkemizdeki faaliyetlerini kesmişti. Fakat yolcu taşımacılığı piyasasında sorunlar tam olarak çözülmüş değil. UBER’in yasaklanmasının ardından korsan taksi sayısında ciddi bir artık yaşandı. Sosyal medya üzerinden ilan veren korsan taksiler normal taksilere kıyasla neredeyse yarı yarıya ucuz seyahat imkanı sunmakta. Yasal taksilerin hizmet kalitesinin hala tam olarak istenen çıtaya ulaşmaması, fiyat ekstrasının yanında yolcuları korsan taksiye sürükleyen en büyük etkenlerden. Taksiciler ise korsan taksilerin bu kadar artış göstermesinde UBER’e aldıkları tavır olabileceğini düşünüyor.

İlginizi Çekebilir: Kia XCeed Türkiye’deUBER Konusunda Çok Agresif Olduk!

Taksiciler Esnaf Odası eski Başkanı Yahya konuyla ilgili, “UBER konusunda çok agresif tutum sergiledik. Bu süreci hemen yargıya taşıdığımda UBER’i herkes öğrendi. UBER’in reklamını eylem yapan taksiciler yaptı. UBER de bunu çok iyi kullandı. O dönem taksici ensafı verdiği hizmeti kaliteli hale getirseydi korsan bu kadar artış göstermezdi. Vergi avantajına rağmen araçları istenilen düzeyde yenilemediler. Şu an geldiğimiz noktada bu şekilde uygulama ve ilan ile çalışan 5 bin üzerinde korsan taksi mevcut. Taksiciler için kötü bir tecrübe oldu. Şimdi yeni uygulamalarla turizm amaçlı yolcu taşımacılığı da bu uygulamalara kapı aralıyor.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir: Tesla Model 3'e İçten Yanmalı Motor Takıldı

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement