Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Renault 20. Kez “Binek Otomobil” Lideri Olmayı Başardı

Renault 20. Kez “Binek Otomobil” Lideri Olmayı Başardı

Renault, 2019 senesinde 20. kez binek otomobil pazar lideri olmayı başardı. Renaulr kazandığı bu başarı ile otomotiv piyasasının bir kez daha daimi üyelerinden olduğunu ispatladı.

İlginizi Çekebilir: Mitsubishi L200 Türkiye İçin İkinci Başarısı

Türkiye’nin en çok satan otomobillerinde ilk 3 model sıralamasındaki 2 model, Renault markasının OYAK Renault Fabrikaları’nda üretilen modelleri Clio Hatchback ve Renault Megane Sedan olarak belirlendi. Renault, binek otomobil pazarında 60 bin 668 adet satış adedi ve yüzde 15,7 pazar payıyla 20. kez binek otomobil pazar liderliği rozetini almayı başardı.Renault, 2019 senesinde toplam pazarda 64 bin 977 adet ve 13,6 pazar payı verilerini kaydetti. 2019 senesinde Türkiye’nin en çok satan ilk 3 modelinden 2’si Renault markasına ait. Oyak Renault Fabrikaları’nda üretilen Clio Hatchback 2. sırada, Renault Megane Sedan ise 3. sırada yer aldı. Clio Hatchback, 2019 senesinde kaydettiği 24 bin 213 adet satış rakamı ile B Hatchback segmentinin açık ara lideri olmayı başardı.

İlginizi Çekebilir: Yeni Renault Captur Artık Daha Büyük

Genel Müdür’den Açıklamalar

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş “ Otomotiv sektörü 2019 yılını, hükümetimizin sağladığı farklı teşviklerin pozitif katkısı ile yılın başındaki karamsar öngörülerden çok daha iyi bir sonuç ile tamamladı. Hem ÖTV desteği hem de hurda teşviği sayesinde desteklenen talep ve yılın sonunda yerli üretim araçlara kamu bankaları tarafından sağlanan finansman desteği ile 2019 yılında pazarı, yılın başındaki tahminlerimizden çok daha iyi bir seviyede kapatabildik. Bu yıl 20. kez elde ettiğimiz binek otomobil liderliği ile Türkiye’nin tartışmasız binek otomobilde lider markası olduğumuz bir kez daha tescillenmiş oldu. Diğer taraftan Türkiye’nin en çok satılan ilk 3 marka sıralamasında OYAK Renault Fabrikaları’nda üretilen Clio HB ve Megane Sedan modellerimizin yer alması bizim için ayrı bir gurur vesilesi oldu. Clio HB’in 2019 yılında elde ettiği satış rakamı ve segment liderliği ise, Şubat ayında müşterilerimizin beğenisine sunacağımız Yeni Clio’nun başarısı konusunda olumlu bir veri oldu. Sektör adına çok daha pozitif bir beklenti ile girdiğimiz 2020 yılında, Bursa’da OYAK Renault Fabrikaları’nda üretilen Yeni Clio’nun ayrıca yılın ilk yarısında pazara sunacağımız Yeni Captur’ün de markamıza ve satışlarımıza olumlu desteği olacağını öngörüyoruz.’’ ifadelerini kaydetti

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement