Sıfıraraçal.com

Toyota, C-HR İçin Yeni Versiyonu Tanıttı

Toyota, C-HR İçin Yeni Versiyonu Tanıttı

Toyota, C-HR İçin Yeni Versiyonu Tanıttı

Yeni versiyonun adı GR Sport olacak ve Toyota C-HR, GR Sport versiyonu ile adeta yeni bir çağa yelken açacak.

İlginizi Çekebilir: Toyota Yaris Cross’ta Önemli Gelişmeler

Toyota, spor sürüm hiyerarşisini yaklaşık 3 yıl önce oluşturdu. Bu hiyerarşiye göre, GR Sport adı spor versiyonunun giriş seviyesi, GR orta seviye ve GRMN en üst seviyedir. Bu spor seçeneklerini bazı modellerde (Yaris gibi) görmüştük. Şimdi C-HR ile başladığını söyleyebiliriz.

Toyota C-HR GR Sport Farklılıkları Nelerdir

Elbette bu seçeneklerin hepsi C-HR için uygun değildir. Başka bir deyişle, C-HR GRMN gibi güçlü hiçbir sürüm en iyi performansı sağlayamaz. Gelecekte ortaya çıkıp çıkmayacağı şu anda belirsiz. Bugün lanse edilen, giriş seviyesi bir spor türü olan GR Sport versiyonudur. C-HR GR Sport'un standart C-HR'ye getirdiği değişikliklerin çoğunun görsel olduğunu açıklayarak bu farklılıkları açıklamaya başlayalım.

Aslında, Ekim ayında Japonya'da başlatılan C-HR GR Sport, Avrupa'ya girmeden önce bir ay ertelendi. GR Sport versiyonunun daha sert bir süspansiyona sahip olduğu söyleniyor ve bu seçeneklerin motor seçenekleri ve teknik değerlerinin değişmeyeceğini biliyoruz. Yani yol tutuşu ve sürüş keyfi açısından aracın bu versiyonda bir adım daha ileriye taşınması gerekiyor.

Toyota C-HR GR Sport Mekanik Özellikleri

Toyota, C-HR GR Sport'un 1.8 litrelik hibrit motor versiyonunun artık daha büyük viraj demirleri kullandığını, daha özel lastiklere sahip olduğunu ve aracın direksiyon sistemini daha hassas hale getirdiğini açıkladı.

Ancak aracın mekanik veya fiziksel değişiklikleri bu değişikliklerle sınırlı olduğu için çoğu değişikliğin görsel olduğunu anlayabiliriz. Bu genellikle Toyota'nın GR Sport versiyonundaki durumdur.

Toyota C-HR Görsel Değişiklikler

Araçtaki görsel değişikliklerden bahsedecek olursak, farların siyah detayları, sis farı çerçevesi ve ön ızgara, daha agresif ön dudak ve 19 inç özel GR Sport jantlar gibi sayabiliriz. Ayrıca araç, GR Sport versiyonunda özel renk seçenekleri sunuyor.

C-HR GR Sport'un içinde çok sayıda Alcantara ve deri malzeme görülebilir. Ayrıca kapı eşikleri, çalıştırma / durdurma düğmeleri ve aracın diğer kısımlarındaki GR logosu da oldukça dikkat çekicidir. Ayrıca C-HR GR Sport'un ısıtmalı ön koltuklar, LED farlar, karartılmış camlar, elektrikli dikiz aynaları, Android Auto ve Apple CarPlay ile standart olarak geldiğine dikkat çekti. JBL ses sistemi bir seçenek haline geldi.

Araç Hakkında Söylentiler

Söylentilere göre Toyota GR Sport, C-HR GR olabileceğinden daha iyi performans sağlayacaktır. C-HR GR'nin orta sınıf versiyonunun GR Yaris'in 1.6 litrelik 3 silindirli motorunu kullanması bekleniyor. Bu motorun daha az silindire sahip olduğunu duymuş olabilirsiniz, ancak 260 hp ürettiğini size hatırlatabiliriz.

Toyota Fiyat Listesi

Toyota C-HR modeli ile ilgili gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden güncel Toyota fiyat listesini inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Toyota modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Makyajlanan Toyota Hilux Türkiye Pazarında

Toyota, C-HR İçin Yeni Versiyonu Tanıttı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle