Sıfıraraçal.com

Toyota Land Cruiser Yeni Jenerasyonuyla Tanıtıldı

Toyota Land Cruiser Yeni Jenerasyonuyla Tanıtıldı

Toyota Land Cruiser Yeni Jenerasyonuyla Tanıtıldı

Yeni Toyota Land Cruiser, uzun süredir kullanıcılar ve otomobil severler tarafından merakla bekleniyordu.

İlginizi Çekebilir: Toyota Corolla Cross Amerika’da Görüldü

Bu meraklı bekleyiş nihayetinde son buldu. LC200 isimli nesil, LC300 isimli yeni jenerasyona yerini bırakmış oldu.

Toyota Land Cruiser Yeni Nesline Kavuştu

Yeni Land Cruiser, Toyota'nın yeni TNGA platformu üzerine inşa edilecek. Bundan dolayı otomobil, jenerasyon değiştirmiş durumda. Yani makyajlanmış değil. Bunu belirtmemizin nedeni ise modelin tasarımının çok değişmemiş olması. Çünkü birçok otomobil sever biz belirtmeden önce bu aracı makyajlanarak güncellenmiş zannedebilirdi.

Toyota Land Cruiser Yeni Motor Seçeneğine Geçiyor

Yeni nesil Toyota Land Cruiser’ın değişikliklerinden bahsetmeye başlayalım o halde. En çok satan motor ve şanzıman kombinasyonunun atmosferik V6 motoruyla 6 ileri otomatik şanzıman olacağını düşünüyoruz. Otomobilin 5,7 lt’lik atmosferik V8 motor ünitesi ise yerini yeni geliştirilmiş 3,5 lt’lik bir V6 motora bırakmış durumda.

Zira özellikle de Avrupa ülkeleri emisyon standartlarını bir hayli zorlayıcı hâle getirdi. Bundan dolayı otomobil üreticileri daha küçük motor hacimlerine yönelmek zorunda kaldılar. Toyota Land Cruiser modeli de bu duruma maruz kalan en güncel araçlar arasında yer alıyor.

Yeni Toyota Land Cruiser Teknik Özellikleri

V8 motor ünitesinden 2 silindir eksilmiş olmasına rağmen otomobilde 2 adet turbo şarj ünitesi olduğu için, bu yeni V6 motor ünitesi, atmosferik V8 motor ünitesine göre 30 bg daha çok güç üretmeyi de başarıyor. Aynı zamanda tork değerlerinde de benzer bir artış görünüyor. Bu motorun tam değerleri ise 415 bg güç ve 650 Nm tork olarak belirtildi.

İki adet turbo şarj ünitesi aynı zamanda otomobilin alt devirlerde daha canlı olmasını ve toplamda daha az yakıt harcamasını sağlıyor. Bu motorda 10 ileri otomatik şanzıman yer alıyor. Bu kombinasyonla 2021 Toyota Land Cruiser 0’dan 100 km/s’e hızlanmasını 6,7 saniye gibi oldukça başarılı bir zamanda tamamlıyor.

Toyota, bu motor ünitelerine ek olarak bazı ülkelerde çift turbolu 3,3 lt’lik dizel bir motor ünitesi sunacağını da duyurdu. Dizel ünitenin ise 310 bg güç ile 700 Nm tork değerleri üreteceği belirtiliyor. Tabii Toyota henüz hiçbir motor ünitesi için yakıt tüketim değerlerini henüz açıklamadı.

Japon üretici Toyota'nın yeni jenerasyon Land Cruiser için yayımladığı lansman görüntüleri arasında otomobilin uzun süredir söylentileri dolaşan sportif görünümlü GR Sport seçeneğine ait görseller de bulunuyor.

Yeni Toyota Land Cruiser Boyutları

Yeni Land Cruiser eskisine göre 200 kg kadar hafiflemiş durumda. Bu da yeni platformun avantajlarından bir tanesi oluyor. Aynı zamanda aracın ağırlık merkezi de biraz daha aşağıya doğru  alınmış. Yani Land Cruiser eski jenerasyonuna göre belirgin derecede dinamik bir sürüş sağlayacağı kesin.

LC300 kodlu bu yeni jenerasyon, eski jenerasyondaki 32 derecelik yaklaşma açısını korumuş durumda. Otomobilin uzaklaşma açısı ise 26,5 derece olarak belirtilmekte. Yerden yükseklik değeri ise 230 milimetre. Otomobil aynı zamanda tüm versiyonlarında standart olarak 4 tekerlekten çekişli ve 3 adet diferansiyel kilidine sahip olarak geliyor.

Toyota Fiyat Listesi

Yeni nesil Toyota Land Cruiser hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Toyota fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile otomobil karşılaştırması yapabilirsiniz. Diğer tüm araba kampanyalarına göz atabilirsiniz. Ayrıca düşündüğün model hakkında detaylı bilgi için hemen fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

Yeni Toyota Yaris Cross Avrupa’da

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin;

Twitter => twitter.com/sifiraracal

Facebook => facebook.com/sifiraracal

Youtube => youtube.com/c/sifiraracalcom

İnstagram =>  instagram.com/sifiraracalcom

Toyota Land Cruiser Yeni Jenerasyonuyla Tanıtıldı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder

Toyota Land Cruiser Yeni Jenerasyonuyla Tanıtıldı Yorumları

Misafir 12.06.2021
çok şık duruyor,motoruda güçlü olursa kimse tutamaz toyotayı...

X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle