Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

GTX Arması İlk Olarak Volkswagen ID.4'te Kullanılabilir

GTX Arması İlk Olarak Volkswagen ID.4'te Kullanılabilir

Volkswagen firması, daha önce performans odaklı EV modelleri için farklı bir isim kullanacağının ipucunu daha önce bizlere vermişti. Geçen günlerde dört tekerlekten çekişki, %100 elektrikli Volkswagen Golf R konseptini tanıtan Alman otomobil üreticisi, belli ki GTX ailesi ile bu boşluğu doldurmayı planlıyor.

İlginizi Çekebilir: Yeni Volkswagen Golf Yurt Dışı Rakamları Açıklandı

GTX amblemi taşıyan ilk modellerden EV crossover'lar olacak. İngiliz yayın organı, Volkswagen ID.4 ve onun coupe versiyonu olan Volkswagen ID.5 ile başlayacak olan GTX ailesinin dört çeker olacağının ve çift motor düzeni kullanacağını bu yüzden ismin sonunda bunu temsil eden bir "X" olduğunu belirtti.

Volkswagen ID.4'ü temsil eden Crozz konsepti 83 kWh'lik bataryasından 306 beygir güç, 450 Nm tork üretiyor. Ortalama 500 km yol mesafesi sunan konsepti temel alan GTX versiyonu menzilden biraz kaybetse de torku ve güç daha yukarıya taşıyacaktır.

İlginizi Çekebilir: 2020 Ford GT ve Heyecan Verici Özellikleri

Volkswagen ID.4 GTX'in rekabet edeceği otomobiller arasında Ford Mustang Mach-E ve Tesla Model Y’nin yanı sıra kendisiyle aynı platformdan (MEB) yükselecek Cupra imzalı bir de crossover bulunacak.

Volkswagen ID.4 ve sportif kardeşi Volkswagen ID.5'in 2020 New York Otomobil Fuarı'nda gösterilmesi bekleniyor. 40 bin $ (239.524,00 Türk Lirası) civarında bir fiyat etiketiyle piyasaya gireceği beklenen otomobilin henüz nasıl görüneceğini henüz bilinmiyor.

Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement