Sıfıraraçal.com

Volkswagen e-Golf Emekli Oluyor

Volkswagen e-Golf Emekli Oluyor

Volkswagen e-Golf Emekli Oluyor

Almanya’nın Dresden eyaletindeki üretim bantlarını Yeni Volkswagen ID.3'ler dolduracak.

Alman üretici Volkswagen, elektrikli otomobil trenine yıllar yıllar öncesinden binmiş olmasına rağmen sınıfında istediği ritmi bir türlü yakalayamamıştı.

İlginizi Çekebilir: Volkswagen Tesla’ya Rakip

Geçtiğimiz 2019 yılı boyunca önce "yeni çağın Beetle'ı" olarak bilinen Vw ID.3'ü tanıtan marka, geçtiğimiz aylarda ise ortaya çıkardığı Yeni Volkswagen ID.4 ile beraber elektrikli dünyaya hızlı ve emin bir giriş yaptı. Üretim tesisinde yeni elektrikli araçlar için yer açmak isteyen Vw, ürettiği ilk elektrikli modellerden Volkswagen e-Golf'ü emekliye ayırma kararı aldı.

Volkswagen e-Golf Üretiminde Sona Gelindi

Alman marka modelin Kuzey Amerika'daki satışlarını 2020 Mart ayından bu yana durdurmuş durumda. Diğer taraftan Vw e-Golf bir süredir Avrupa'daki bayilerde kendini göstermeye devam etmekteydi. 2014’te piyasaya çıkan elektrikli HB, Alman üreticinin Dresden eyaletinde bulunan fabrikasında üretildi. 2017’den beri bu tesisin üretim bantlarından toplamda 50 bin 401 adet Volkswagen e-Golf indi.

Vw e-Golf En Popüler Elektrikli Otomobil Listesinde

Volkswagen'in iki ayrı fabrikasında ürettiği Vw e-Golf, toplamda 145 bin 561 adet satış rakamına ulaştı. 6 yılda bu rakama ulaşan e-Golf, böylece Avrupa'da satılan en popüler elektrikli otomobiller kategorisinde yerini almayı başardı.

Dresden üretim tesisinin yöneticisi Danny Auerswald, Volkswagen e-Golf'e veda ederken şu ifadelere değindi: "e-Golf'ün üretim döngüsünün sonuna gelmesi ile birlikte ID.3'ün gelişine hazırlanmaya başladık." dedi.

Yaklaşık olarak 3 hafta içinde üretim bandını Volkswgen ID.3 modelleriyle doldurmaya hazırlanacak olan Vw, yüzde yüz elektrikli otomobile olan yoğun talebe yetişmeye çalışacak. Wolfsburg menşeli üretici şimdiden 28 bin tane Yeni Volkswagen ID.3'ü sahiplerine iletmeyi başardı.

Volkswagen 2021 Fiyat Listesi

Volkswagen’in elektrikli otomobiller ile çalışmalarına daha da hız verdiğini öğrendiğimize göre sitemiz üzerinden Volkswagen fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Binlerce sıfır otomobil modelleri seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

2021 Volkswagen Tiguan Fiyatı Ve Versiyonları

Volkswagen e-Golf Emekli Oluyor İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle