Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Doğalgaz Yakıt Hücreli Audi A3 G-Tron Tanıtıldı

Doğalgaz Yakıt Hücreli Audi A3 G-Tron Tanıtıldı

Doğalgaz Yakıt Hücreli Audi A3 G-Tron Tanıtıldı

Sıkıştırılmış doğal gaz ile çalışabilen Audi A3 G-Tron, benzinli versiyonuna göre emisyon değeri çok daha düşük.

İlginizi Çekebilir: 2020 Audi RS6’dan Audi RS2 Avant’a Saygı Duruşu

Vw Grubunun bünyesinde daha önceden Audi A3 ve Skoda Octavia gibi modellerde sıkıştırılmış doğal gaz (CNG) yakıt hücresi ile çalışabilen versiyonlar görmüştük. Tabii bu versiyonlarda küçükte olsa bir benzin deposu var olduğunu da belirtelim.

Yeni Nesil Audi A3 CNG’li

Geçtiğimiz aylar içinde tanıtılmış olan yeni jenerasyon Audi A3 modeli de şimdi CNG yakıt hücreli yani sıkıştırılmış doğal gazlı bir versiyon seçeneğine kavuştu. Bu versiyon, A3 G-Tron olarak isimlendirildi. İlk jenerasyon A3 G-Tron'dan yaklaşık 6 sene sonra tanıtılan bu otomobilin tam adı da aslında A3 SB 30 G-Tron şeklindedir.

Audi A3 G-Tron Hatchback Gövde Tipine Sahip

İsimdende anlaşılacağı üzere bu doğal gazlı model, Audi A3'ün sadece 5 kapılı HB gövde tipinde sunulmakta. Otomobilin kaputunun altında ise 1,5 lt’lik benzinli TSI motor bulunuyor ve 130 bg güç ile 200 Nm tork üretiyor. Aynı motor ünitesini Volkswagen Grubu modellerinin çoğundan tanıyoruz. Hatta ve hatta doğal gazlı Skoda Octavia G-Tec modelinde de yine aynı motor ünitesi kullanılmakta.

Ancak bu motor ünitesi, doğal gazlı A3 Sportback modelinde kullanılan farklı yakıta daha uygun olmasıyla Miller çevrimine göre biraz daha farklı bir prensiple çalıştırılmakta. Otomobilin performans değerleri ise 0’dan 100 km/s’ 9,7 saniyeye çıkıyor ve maksimum hız ise 211 km/s.

Yeni Audi A3 G-Tron Yakıt Tüketim Değerleri

Yakıt tüketimi değeri 100 km’de ortalama 3.5 kg doğal gaz (CNG) belirtiliyor. Bu da otomobilin oldukça verimli ve ekonomik olduğunu göstermekte. Ayrıca performans değerlerinin benzinli seçeneğine yakın olması da bu otomobilin en güzel özelliklerinden bir tanesi. WLTP standartlarına göre yeni A3 G-Tron'un menzil değeri ise 445 km olarak belirtiyor.

Ayrıca otomobil 3 adet gaz tankına sahip. Bunlardan büyük olan 2 adedi bagajın altında konumlandırılmış. Küçük olan üçüncü tank ise benzin deposunun hemen önünde yer alıyor. Audi, bu gaz tanklarının güvenli olmaları için birçok çeşitli basınç testi vs. gibi testlerin yapıldığını da açıklıyor.

Audi A3 G-Tron ile ilgili gelişmelerden haberdar olduğumuza göre güncel Audi 2020 fiyat listesini sitemiz sifiraracal.com üzerinden inceleyebilir muadilleri ile araç karşılaştırması yapabilirsiniz. Eee hadi tüm Audi modelleri sana özel fiyat teklifleri için seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Audi'nin Yeni RS Modelleri Plug-in Hibrit Sistemle Gelecek

Bu Haber İçin Görüşlerini Bildir
Gönder

Bu Haberin Yorumları

Misafir 19.09.2020
ülkemize gelir mi acaba

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle