Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

2020 Honda Civic Type R Tanıtıldı

2020 Honda Civic Type R Tanıtıldı

2020 yılının ilk ayı içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen önemli modellerden birisi olan 2020 Honda Civic Type R, ciddi anlamda değişikliklere sahip değil.

Geçtiğimiz kasım ayı içinde standart versiyonları üzerinden elde ettiği 2020 değişimleri ile karşımıza gelen Civic ailesinin zirvesi de nihayet bundan nasibini almakta. Tokyo Otomobil Fuarı kapsamında gösterime çıkacağı duyurulan 2020 Honda Civic Type R, beklenildiği gibi radikal olmayan makyaj niteliğindeki değişimleri beraberinde getirmekte. Tasarım çerçevesinde aracın temel parçaları üzerinde güncellemeye giden mühendisler kokpit kısmındaysa malzeme kalitesi konusunda biraz daha iyileştirme yapmayı tercih etmekte. Type R’ın kaputunun altında geliştirme bekleyenleri ise aynı zamanda hayal kırıklığının bekleyeceğini de ilk başta söylemeden geçmeyelim.

İlginizi Çekebilir: Türkiye Otomotiv Pazarının Lideri Belli Oldu2020 Honda Civic Type R’ın Teknik Özellikleri

Yeni Honda Civic Type R modelinin tasarımsal güncellemelerinden önce isterseniz ilk olarak aynı bırakılan motor dinamiklerini hatırlayalım. 2.0 litre hacmindeki bu makine 306 bg ve 400 Nm tork üretmeye devam edecek. Önden çekişli altyapı, 6 ileri manuel şanzıman ve diferansiyel kilidi formülü de yine asfalt üzerinde devamlılığı sağlanan koşullar arasında. İşin değişen taraflarına geçtiğimizde ilk başta bizleri ön kısımda yer alan ızgaralar karşılıyor.

İlginizi Çekebilir: TOGG’a İlk Bayilik Başvurusu

Burayı daha büyük tasarlayan Honda mühendisleri, bu sayede motorun soğutulmasını daha iyi hale getirmeyi hedefliyor. Bunun dışındaki diğer gövde aksamları da çoğu kişinin varlığını çok fazla bilmeyeceği ufak dokunuşlara sahne olacak. Kokpite geçtiğimiz zaman ise karşılaştığımız en ilginç nokta ise Honda’nın sahne motor sesi eklemesi oluyor. Bunun dışında vites topuzu ve direksiyonda Alcantara kaplama gibi ufak revizyonlar söz konusu. Sürüş modlarında ki yazılım etkilerinin de artırıldığı Type R’ın fiyatlarında çok ciddi bir güncelleme beklenmiyor.Siz de sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement