Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Makyajlanan Mercedes E Serisi’nden Yeni Detaylar

Makyajlanan Mercedes E Serisi’nden Yeni Detaylar

Yeni Mercedes E-Serisi, 2016 yılında tanıtılmış ve ülkemizde de kullanıcıları tarafından sevilen bir model olmayı başarmıştı. Güncelenecek tasarımına bolca yeni teknoloji eşlik edecek.

 

İlginizi Çekebilir: Mercedes-Benz'den Geri Çağırma

 

Lüks sınıfa öncülük eden Mercedes E Serisi’ni yaşam döngüsünün ortasında makyaj operasyonuna alan Alman otomotiv devi Mercedes, 2020 yılında da aynı başarıyı tekrar etmeyi hedefliyor. E-Serisi modelinin yaşlanan yüzüne küçük değişiklikler uygulayacak marka, çokca teknolojik yeniliklerle modelin modern dünyaya merhaba demesini sağlayacak.

Ancak makyaj operasyonu geçiren modelin tüm detaylarını şimdilik bilmiyoruz zira Mercedes bunları açıklamakta çekiniyor. Bunun yerine basın mensuplar ile aracın kamuflajlı fotoğraflarını barındıran bir galeri yayımlayan Mercedes, paylaştığı küçük detaylarla ağzımıza bir parmak bal çalmayı başarıyor. JHaliyle bizlere de bu boşlukları doldurmak kalıyor.

Makyajlanan E-Serisi ailesinin arka ve ön yüzünde küçük değişimler göreceğimizi tahmin ediyoruz. AMG modellerinde ise bu değişiklik oldukça gözle görülebilir bir hal alacak. Panamerikan ızgara tasarımı da konumunu korumaya devam ediyor.

 


İç mekan da ise yeni bir direksiyon tasarımına sahip olacak yeni Mercedes E-Serisi, MBUX işletim sistemine kavuşturulacak. Dijital gösterge panelleri de ortaya atılan iddialar arasında bulunurken hava kalitesini ölçebilen bir sistem gibi pek çok lüks donanım özellikleri bu makyaj operasyonuyla E-Serisin’e ekleniyor. Mercedes-Benz'in Intelligent Drive sistemine de kavuşacak olan model; frenleme, hızlanma, ve aktif yönlendirme gibi fonksiyonları kullanabilecek.

 

Şimdilik aracın motor seçenekleri hakkında bir açıklama yok. Ancak Mercedes E-Serisi ailesinin 7 adet PHEV modele sahiplik edeceği doğrulanmış durumda. Bu da station wagon ve 4Matic türevlerinin de birer elektrikli versiyon seçeneği olacağı anlamına geliyor. Geleceği doğrulanan motor seçenekleri arasında ise 270 bg gücünde 2.0 lt’lik dört silindirli yarı hibrit  bir ünite ve M256 kod adlı  3.0 lt’lik 368 beygir güç üretebilen yarı hibrit bir motor yer alıyor.

 

İlginizi Çekebilir: Yeni Mercedes E-Serisi Coupe

 

Güncellenen E-Serisi'nin çıkış tarihi ise şimdilik gizemini koruyor. Diğer yandan otomobilin önce Avrupa pazarına, sonrasında ise dünya pazarına açılması beklenmekte.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement