Sıfıraraçal.com

Yeni Toyota Land Cruiser Prado tanıtıldı

Yeni Toyota Land Cruiser Prado tanıtıldı

Yeni Toyota Land Cruiser Prado tanıtıldı

Ana vatanındaki büyük hamlenin ardından Avrupa pazarı versiyonuna yapılan adımın bir yansıması olan 2021 Toyota Land Cruiser Prado, yola güçlü adımlarla devam ediyor.

İlginizi Çekebilir: Toyota, Sedan Modellerine Gelen Talepten Oldukça Memnun

Toyota ürün gamının SUV tarafındaki referans noktası olan Land Cruiser, artık otomobil dünyasında ikon modelleri arasında yer alıyor.

2021 Toyota Toyota Land Cruiser Prado Yenilikçi Teknolojilerle Geliyor

Ford Bronco modeliyle tekrar atılım yaptığı yüksek yoğunluklu arazi yarışı, Japonya cephesinde güncelleştirmeler ile karşılık buluyor. İlk olarak Japonya’da tanıtımı gerçekleştirilen Yeni Toyota Land Cruiser Prado, kısa zaman sonra Avrupa’da satışa sunulacak dinamikleri ile karşımıza çıktı. Teknoloji ve motor olarak bir adım daha ileriye taşınan yeni Land Cruiser’ın uzun zamandır alışık olduğumuz tasarım karakterinde ciddi bir revizyon görünmüyor.

Yeni Toyota Toyota Land Cruiser Prado Teknik Özellikleri

Toyota Land Cruiser Prado,yeni model yılı ile birlikte öne çıkan parçalar arasında ilk olarak kaputunun altında motor üniteleri. Burada ilk olarak  göze çarpan 2,8 lt’lik dört silindirli dizel motor ünitesinin revize edilmiş hali oluyor. Yapılan iyileştirmeler ile birlikte beygir bazında 27 PS tork bazında 50 Nm iyileştirme yapılmış. Bu motor ünitesinin toplamda 200 bg güç ve 500 Nm tork üreterek yola devam ettiğini görmekteyiz.

Yapılan iyileştirmelerin performansdaki yansımasında 0 - 100 değerinin 3 saniye iyileşmesiyle sonuçlandırılıyor. Paylaşılan bu verilere göre yeni model artık 0’dan 100 km/h’e 9,9 saniyede ulaşabiliyor. Maksimum hızı ise 175 km/s ile limitlendirilmiş. Japon üretici Toyota, performans ile beraber tüketimde de ufak bir iyileşme vadetmekte. Yapılan testlere göre 100 km için ortalama 7 litre tüketim değerinin olduğunu görüyoruz.

Yeni Toyota Toyota Land Cruiser Prado Donanım Özellikleri

Makyaj operasyonu olarak nitelendirebileceğimiz güncellemeler tarafında en büyük değişiklik kabin içinde bulunuyor. Burada konsola entegre edilen modern bir multimedya ekranı görüyoruz. Standat olarak gelen navigasyon da aracın 3 yıl boyunca sistemi yeniliklerle destekleyecek. Elektronik asistan özelliği de bir adım ileriye taşınıyor. Bununla beraber yaya ve bisiklet algılama, adaptif hız sabitleyici ve çarpışma önleyici sistemler gibi parçalar kullanıcı deneyiminde büyük fark yaratacak gibi görünüyor.

2021 Toyota Land Cruise Prado hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden Toyota 2020 fiyat listesini inceleyebilir, muadilleri ile araba karşılaştırması yapabilirsiniz. Binlerce sıfır otomobil modelleri seni bekliyor.

Bu haberi okudunuz mu?

Yeni Toyota Yaris Kasım Ayında Geliyor

Yeni Toyota Land Cruiser Prado tanıtıldı İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle