Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

KKTC’nin Yerli Otomobili 20 Şubat’ta Tanıtılacak

KKTC’nin Yerli Otomobili 20 Şubat’ta Tanıtılacak

KKTC yerli otomobili Günsel, Türk mühendisler tarafından geliştirildi. Prototip üretimi tamamlanarak 20 Şubat’ta ilk modeli B9’un tanıtımı yapılacak olan aracın üretim sürecinde kullanılacak parçaları için 28 ülkeden 800 tedarikçi ile anlaşma yapıldığı belirtildi.


İlginizi Çekebilir: GTX Arması İlk Olarak Volkswagen ID.4'te Kullanılabilir


Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, kendi projesi olan Günsel’in ARGE çalışmalarının da başkanlığını ele aldı. Üretimden kalite kontrol süreçlerine 109 Türk mühendis tarafından, 1.2 milyon saat emek sarf edilerek üretim aşamasına gelen ve YDÜ kampüsünde kurulan Günsel için 28 ülkeden 800 firma ile işbirliği yapıldı.

Özgün, verimli, yüksek güvenlikli ve ileri düzey teknolojiye sahip 10 bin parçanın birleştirilmesiyle oluşturulan Günsel’in geliştirme sürecinde otomotiv sektörünün öncü yabancı ve yerli tedarikçileri ile anlaşmalar sağlandı. 2021’de yıllık 2 bin araçla başlayacak seri üretim barajının, 2025 yılında yıllık 20 bin araca ulaşması hedefleniyor açıklaması yapıldı.YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, hem KKTC hem de Türkiye otomobil sanayisi için imzalanan projelerin oldukça önemli adımlar olduğunu söyledi.

Günsel’in seri üretime başlaması ile beraber ülke ekonomisine ve iş gücüne ciddi oranda katkı sağlayacağını belirtti. Küresel elektrikli araba piyasasında da önemli bir yer alacağının altını çizdi.


İlginizi Çekebilir: 2020 Hyundai Elantra Yoğun Kamuflajlı Gövdesi İle Görüntülendi

 

Yerli otomobil TOGG ile ilgili yeni bir bilgiye sahip olduktan sonra şimdi sitemiz üzerinden tüm marka ve model araçları inceleyip detay bilgi için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz. Eee hadi binlerce araç sifiraracal.com’da seni bekliyor.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
Advertisement Advertisement Advertisement