Sıfıraraçal.com

TOGG’un Bataryası Türkiye’de Üretilecek

TOGG’un Bataryası Türkiye’de Üretilecek

TOGG’un Bataryası Türkiye’de Üretilecek

Yerli Otomobil TOGG ‘un batarya üretiminin Türkiye’de yapılacağı anlaşma imzaladı. Yerli Arabanın paketleri ve bataryası Türkiye’de üretilecek.

İlginizi Çekebilir: Türkiye'nin Otomobili TOGG Bataryası İçin Çılgın Öneri

TOGG, geliştirdiği elektrikli araç ürün serisinin en temel bileşenlerinden biri olan bataryasının iş ortağı olarak dünyanın önde gelen lityum iyon  batarya üreticilerinden Farasis'i seçti.

TOGG ve Farasis Toplantısının Detayları

Kocaeli’nde bulunan Bilişim Vadisi’nde TOGG yönetim kurulunun da katılımı ile kapsamlı bir niyet mektubu imzalandı. Mektubun Türkiye'de Farasis akü modülleri ve akü paketlerinin üretimi ve geliştirilmesi için imzalandığı belirtildi. Türkiye ve komşu ülkelerde enerji depolama çözümleri çatısı altında bir ortak girişim şirketinin kurulması ve bu anlaşmanın dikkatle değerlendirileceği belirtiliyor.

TOGG Yönetim Kurulu Başkanı’nın Açıklamaları

TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu atılan imzalar sonrası anlaşma ile alakalı açıklamada bulundu. "Farasis ile ortak girişimin kurulması, aynı zamanda ülkemizin enerji sisteminin verimliliğini artırmayı, ülkemizin enerjiye olan dışa bağımlılığını azaltmayı, temiz ve verimli bir enerji sistemi geliştirmemizi hızlandırmayı amaçlayan bir girişim olacaktır. Böylelikle TOGG’un mobilite ekosistemi, teknoloji geliştiren ve önemli ekonomik değer yaratan önemli bir bölgesel katılımcı olacaktır. " dedi.

Yerli Otomobil TOGG’un CEO’sundan Açıklamalar

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada; “2018 yılından bu yana dünyanın önde gelen lityum iyon pil üreticilerinden Farasis Pil, gizlilik anlaşması (NDA) çerçevesinde 30'dan fazla global pili değerlendirdi. Olası yurtiçi işbirliği dahil olmak üzere tedarikçiler iş ortaklarımız olarak seçildi. " dedi.

Farasis Kurucusu’ndan Açıklamalar

Farasis'in kurucusu ve CEO'su Dr. Yu Wang, internet üzerinden imza törenine katıldı. Türkiye’nin en önemli otomobil ülkelerinden biri olduğunu ve akü tedariğinden başlayan işbirliğinin uzun vadeli bir ortaklık olacağına işaret eden Wang ayrıca “Bunun için heyecanlıyım” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Farasis Avrupa Başkanı Sebastian Wolf, en başından itibaren işbirliği faaliyetlerine devam ettiği gibi bu toplantıya da Bilişim Vadisi’ne gelerek katıldı. Türkiye’de otomotiv ve otomotiv dışı pazarlarda lityum iyon akülere olan talebin büyük ölçüde artmasını bekliyoruz. Bu nedenle TOGG(Yerli Otomobil) ile bölgedeki ilk elektrikli araç aküsü üretim şirketini kurmak için işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ”dedi.

İmza Töreni Ardından Ortak Açıklama Yapıldı

İmza töreninin ardından TOGG ve Farasis ortaklaşa bir açıklama yaptı: "Bilişim Vadisi'ndeki TOGG Yönetim Merkezi'nde imzalanan stratejik ortaklığın genel ilkelerini içeren niyet mektubuna göre, ortak girişimin kapsamlı iş planı 2020 yılı sonuna kadar formüle edilecek. Ortaklığın yasal dayanağı budur ve bu dönemde detaylı bir şekilde açıklanacaktır.Bu çalışmalara göre hedef, iki şirketin yönetim kurullarının son bir değerlendirmesinin ardından 2021'in başlarında yasal olarak bir ortak girişim kurmaktır.

Vurgulanan iş planında tarafların önemi göz önüne alındığında, TOGG ve Farasis yerli olma hedefi ortak girişimler arasındaki sorunlardan biri haline geldi.Türkiye'de pil hücresi geliştirme iş planı ve üretim detayları değerlendirmeye alınmalıdır. Özellikle batarya kimyası yeteneklerinin uzun vadede geliştirilmesinde bazı kişilerin bu açıdan büyük katkı sağlayacağını vurgulamışlardır. diye konuştu.

TOGG Fiyat Listesi

Yerli Otomobil TOGG’un bataryası hakkındaki gelişmelerden haberdar olduğumuza göre sitemiz üzerinden sıfır araba fiyatlarını inceleyebilir, araç karşılatırması yapabilir size en uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilirsiniz.

Bu haberi okudunuz mu?

Yerli otomobil ile İlgili Son dakika Açıklaması Geldi

TOGG’un Bataryası Türkiye’de Üretilecek İçin Görüşlerini Bildir
Gönder
Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle