Sıfıraraçal.com
Üye Girişi

Ford Focus RS Mountune, E63 S ve Mercedes G63 Modeline Karşı

Ford Focus RS Mountune, E63 S ve Mercedes G63 Modeline Karşı

Ford Focus RS 350 beygir gücü ve drift modu bulunan dört çeker sistemiyle beraber oldukça dikkat çeken bir otomobil. Carwow, bu seferki drag karşılaşmasında Mavi Oval’in hot hatch’ini kullanmış fakat gridin geri kalanı biraz garip: 585 beygir gücündeki Mercedes-AMG G63 ve aynı 4.0 çift turbolu V8’den yararlanan ancak 612 beygir gücü üretebilen Mercedes AMG E63 S station wagon. O zaman Focus RS’in burada ne işi var?

Videodaki Focus RS, Mountune tarafından ciddi bir şekilde mod ifiye edilmiş. Hemen hemen 15 bin £ masraf yapılan makinede daha büyük turbo, güçlendirilmiş motor komponentleri, yeni bir intercooler ve yepneyi bir egzoz sistemi gibi güncellemeler mevcut durumda. Tüm bunların sonucunda ise Focus RS Mountune 528 beygir güç, 700 Nm tork üretebilmekte.

İlginizi Çekebilir: Mustang Mach-E Modeli Pick-Up Olarak Hayal Edildi

Ekstra güç sayesinde Focus RS’in Mercedes amblemli ikiliyi yakalamasını sağlıyor diye düşünebilirsiniz çünkü Ford, diğer araçlara göre ciddi anlamda daha hafif. Fakat ortada hala bir dezavantaj mevcut: 6 ileri manuel vites kutusu.

400 metrelik bu yarışta start aslında başa baş gidiyor ancak durum ilk saniyelerden sonra hemen değişiyor. E63 S station wagon ciddi bir farkla önde giderken ikincilik G63’te kalıyor. Ekstra güç avantajıyla yerini koruyan G63, bir noktadan sonra büyük bir hızla Ford tarafından yakalanmakta fakat Mountune modifiyeli makinenin nefesi 400 metre sonuna yetmiyor.

400 metreyi iyi bir startla beraber 11.2 sayniyede geçen E63 S station wagon’u 12.4 saniyeyle G63 12.5 saniyeyle Focus RS takip etmekte. Rolling yarışında ise E63 S’ yakalayabilen kimse yok. Fakat bu sefer G63 ile Focus RS arasında daha farklı bir rekabet söz konusu oluyor. Frenlemede ise Focus RS’in piste uygun grenlerim ısınmadığı için beklenen zafere ulaşamıyor fakat sonuncu da kalmıyor.

İlginizi Çekebilir: Nikola Motors’dan Tesla Cybertruck'a Şaşırtıcı Teklif!

Fiyat göz önünde bulundurulduğunda Focus RS oldukça başarılı bir çıkarıyor. Videoda E63 s ve G63’ün otomatik şanzımanı mı daha iyi, yoksa Focus RS modelinin hafifliği mi görebiliyoruz.

Sitemiz üzerinden araç karşılaştırmaları yapabilir, size uygun sıfır km araca bayiye gitmeden sahip olabilir ve Türkiye’nin en büyük online showroom’unu dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Hızlı Teklif Al
Karşılaştırma Listem
Favorilerim Listem
Otomobil Haberleri
X
Karşılaştırma Listem
Tamam
X
1

Marka

2

Model

3

Versiyon

4

Tamamla
Almak istediğin aracın markasını seç
Hangi marka otomobil için sana özel fiyat teklifi almak istersin ?
Hangi aracı alacağına karar veremedin mi ? araç karşılaştır.
Almak istediğin modeli seç
Hangi model için özel teklif almak istersin ?
Versiyon seç
Hangi versiyon için özel teklif almak istersin ?
Benzin
Dizel
Otomatik
Manuel
Formu Doldur
İzinli İletişim Formu
"İzinli İletişim Form"unu kabul etmekle, Şirketimiz ile paylaşılmasına rıza göstermiş olduğunuz kişisel verilerinizin, size uygun pazarlama faaliyetleri, promosyon, satış- servis ve yedek parça kampanya bildirimleri, bilgilendirme, reklam, Toyota’m ve benzeri web üyelik işlemleri, anket ve müşteri memnuniyeti araştırmaları ve bu kapsamdaki hizmetlerin sağlanması amacıyla telefon, SMS, e-posta kanalları ile her türlü elektronik iletişim yapılması için Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş (“Toyota Türkiye”), ile Toyota Türkiye’nin bayileri tarafından toplanmasına, kaydedilmesine, işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına ve aynı amaçlar grup şirketlerimiz, ana hissedarımız, Şirketimizin ithalatını yaptığı araçların üretici firması olan yurt dışında yerleşik Toyota Motor Europe NV/SA, Toyota Motor Corporation; doğrudan/dolaylı yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimiz, faaliyetlerimizin gereği anlaşmalı olduğumuz kurumlar, tedarikçiler, anlaşmalı satıcılar,iş ortaklarımız, denetim şirketleri veya yasal bir zorunluluk gereği bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum veya kuruluşları, ile aktarılmasına/paylaşılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. İşbu izinli iletişim onayınız Toyota Türkiye ile bayileri için geçerlidir. Onay vermemeniz halinde sizinle iletişime geçilmeyip, hiçbir ticari iletişimde bulunulmayacaktır. Bu bilgiler* sadece size sağlanacak hizmetlerin sağlıklı sunulabilmesi, olası gönderilerinizin tam ve doğru teslim edilmesi, telefon, sms ve/veya e-posta yoluyla bildirimlerimizin zamanında ulaştırılabilmesi amacıyla, sözleşme ilişkisi içinde olduğumuz, veri koruması ve güvenliği konusunda bizimle hukuken ve teknik olarak aynı sorumlulukları taşıyan, ilgili mevzuat hükümlerine riayet eden üçüncü kişilerle, yalnızca ihtiyaç durumunda ve gerekli ölçüde paylaşılacaktır. *Vermiş olduğunuz bilgilerin kullanımına ilişkin bilgileri güncellemek istemeniz halinde Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., Cumhuriyet Mah. D-100 Kuzey Yan yol Cad. No: 5, Yakacık, Kartal İstanbul adresiyle Müşteri İlişkileri birimine ya da www.toyota.com.tr internet sitesindeki “bize ulaşın” sayfasına bildirimde bulunmanızı rica ederiz.”
KİŞİSEL VERİLERLE İLGİLİ AÇIK RIZA BEYAN FORMU
www.sifiraracal sitesinde Teklif Bilişim Hizmetleri Petrol Dış Ticaret Otomotiv San.ve Tic. Ltd. Şti. (Bundan böyle metinde “Şirket” olarak anılacaktır.) tarafından yayınlanan Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni’ni okudum.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince, yine Şirket tarafından yayınlanan ve www.sifiraracal.com aracılığı ile sunulan
• Tüm otomotiv,kredi, sigorta ve kiralama ürün ve hizmetlerinin sağlanması, satışı, pazarlanması, tanıtımı ve satış sonrası destek hizmetleri süreçlerinin planlanması, takibi ve geliştirilmesi,
• Tarafıma avantajlı ve kullanım alışkanlıklarıma uygun ürün ve hizmetlerin sunulabilmesi ve reklam, tanıtım, satış, pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve müşteri sadakat programları, etkinlik yönetimi, bilgilendirme, promosyon ve kampanya bildirimi, üyelik işlemleri süreçlerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Dijital ve / veya diğer mecralarda reklam ve / veya tanıtım ve / veya pazarlama aktivitelerinin tasarlanması ve / veya uygulanması,
• Kurumsal iletişim faaliyetlerinin, anketlerin, müşteri ilişkileri yönetimi ve müşteri memnuniyeti arama ve süreçlerinin planlanması ve uygulanması,
faaliyetlerini içeren yukarıdaki kapsamdaki ürün ve hizmetlerin anılan kapsam ve amaçları doğrultusunda, yine yukarıda sayılan faaliyetlerin kapsamı ile sınırlı kalmak üzere, kişisel verilerimin yasadaki esaslar çerçevesinde toplanmasına, kaydedilmesine, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, saklanmasına ve okumuş olduğum Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metninde geçen haklarım saklı kalmak üzere, otomotiv distribütör şirketleri, ikinci el otomotiv şirketleri, otomotiv kiralama şirketleri, finansman kuruluşları, Google Ireland Limited ve Facebook Ireland Limited ile paylaşılmasına ve bu kuruluşlara aktarılmasına, yurtiçinde ve yurtdışında işlenmesine, e-posta adresime/telefonuma, çağrı merkezleri, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak elektronik ortamda veri, ses ve görüntü içerikli reklam, promosyon, kampanya ve benzeri ticari elektronik iletilerinin gönderilmesine, bu amaçlar doğrultusunda elektronik ileti dışındaki herhangi bir yöntemle de irtibata geçilmesine özgür irademle